[2 CON] Triac Dán BT136S-600E TO-252 4A 800V (SMD Dán) (BT136-600 BT136)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [2 CON] Triac Dán BT136S-600E TO-252 4A 800V (SMD Dán) (BT136-600 BT136)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [2 CON] Triac Dán BT136S-600E TO-252 4A 800V (SMD Dán) (BT136-600 BT136)
Triac Dán BT136S-600E TO-252 4A 600V SMD
Thông số kỹ thuật:
Part Status Active
Triac Type Standard
Voltage - Off State 600V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35mA
Current - Hold (Ih) (Max) 15mA
Configuration Single
Operating Temperature 125°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device Package DPAK
Datasheet:
http://www.ween-semi.com/sites/default/files/2018-10/bt136s-600.pdf
Hình ảnh sản phẩm